середа, 14 лютого 2018 р.

Книга мандрів, о. Балі (Ч.8): озерний храм Ulun Danu Bеratan

Храм Ulun Danu Bеratan, певне, є одним з найтиражованіших символів острова Балі. Точніше, та його частина, що розташована на двох крихітних острівцях в кількох метрах від берега й основного храмового комплексу. Цю пагоду, збудовану цілком у місцевому стилі, можна побачити не тільки в кожному путівнику островом, але й на місцевих марках та індонезійській 50-тисячній банкноті.


Ulun Danu Bеratan - одна з найпопулярніших туристичних атракцій та найбільш священних місць для балійців, розташований на західному березі озера Бератан (чи Братан), одного з основних джерел питної води на острові, з усіх боків оточеному солоними океанами. Саме з нього беруть початок численні річки та канали, що живлять рисові плантації центру острова, а тому збудований ще у 1633 році храм загалом присвячений богині води, озер та річок Dewi Danu. А от власне "острівна" пагода присвячена Шиві та його дружині Парваті.
Вважається, що найкраще приїздити сюди на схід сонця, коли омовіння у водах озера Святої гори, як називають балійці Братан, приносить здоров'я, молодість та довголіття. І, якщо хоча б на хвилинку відірватися від найвищої та найпривабливішої пагоди храмового комплексу, довкола можна також знайти чимало прекрасного: зелені галявини, яскраві квіти, зразки місцевої храмової архітектури та чималий парковий ансамбль. І хоча доступ до більшості внутрішніх храмів закритий - все ж вони є однією з діючих святинь, - прогулятися територією й насолодитися краєвидами було приємно.

Але коли б ви не приїхали до Ulun Danu Bеratan, готуйтеся зустріти натовпи: сюди з'їзджаються не лише численні туристи з усіх куточків світу, а й місцеві віруючі, весільні кортежі та паломники з інших частин Індонезії. Це місце - обов'язковий пункт будь-якої турподорожі на Балі, тому кількість відвідувачів невипадкова. Безперечно, навколишня краса того варта, та не дивуйтеся, якщо окрім вас на березі озера опиниться ще кілька сотень любителів гарних краєвидів. А ще довкола храму розташований один з найбільших сувенірних ринків острова, зовсім не дешевий, до слова, тому готуйтеся ще й до прогулянки доволі галасливою та картатою дорогою, повною звабливих крамничок. Після цього ще раз стане зрозуміло, чому не варто їздити самими лише туристичними місцями, а й варто шукати щось не менш прекрасне, але менш популярне.І наостанок - сторінка артбуку, присвячена Братану. Сьогодні я б намалювала його зовсім інакше, але рік тому зобразила саме так.


На сьогодні все. Далі буде :)

0 коммент. :

Дописати коментар

 
biz.